Přejít k obsahu

Díky výukové sadě "Photonics Explorer" a projektu "Termovize do škol" pomáháme s výukou fyziky na středních školách

logo_inPantone

 

 

 

Co je "Photonics Explorer"?

"Photonics Explorer" je výuková vzdělávací sada určená pro potřeby výuky fyziky.  Tato sada obsahuje rozmanitý pokusný a výukový materiál včetně podpůrných didaktických doporučení samotným vyučujícím. Sada "Photonics Explorer" byla vyvinuta mezinárodním týmem učitelů a odborníků v pedagogice z 11 zemí Evropské unie, přičemž testována byla téměř 2000 studenty ze 7 zemí Evropské unie. Sada obsahuje nejen experimentální komponenty (např. hliníková zrcátka, barevné sady filtrů, barevné LED moduly, sady robustních plastových čoček s různými ohniskovými vzdálenostmi ad.), ale i 8 vzdělávacích modulů s pracovními listy, faktickými přehledy a poznámkami pro učitele. (Seznam nabízených modulů je následující: Řekni to světlem, Barvy, Čočky a dalekohledy, Oko a zrak, Polarizace, Tvorba světla, Difrakce a interference, Zaměstnání: vědec.) Celý tento didaktický rámec má modulární strukturu, která umožňuje jednoduše přizpůsobit materiál potřebám konkrétních studentů a vlastním výukovým metodám učitele.

DSC_0301 copy_a 

 

 

 

 

 

Co je cílem "Photonics Explorer"?

Cílem "Photonics Explorer" je umožnění realizace moderní metody pro výuku optiky a podporovat tak studenty v jejich práci v rámci fyzikální oblasti optiky a fotoniky. Postupně by tak díky Edukitu měla být rozvíjena u studentů jejich tvořivost, kritické myšlení i vědecké dovednosti potřebné v potenciálním rozvoji kariéry v oblasti vědy a technologií. Každá sada by měla sloužit alespoň 50 studentům ročně, tudíž by se sadou při vyškolení 10 učitelů mělo během následujících 5 let přijít do kontaktu cca 2500 studentů.

IMG_0382a

Finanční podpora a distribuce

Souprava byla poskytnuta díky finanční podpoře mezinárodní společnosti pro optiku a fotoniku SPIE (http://spie.org/)  zcela zdarma vybraným pedagogům základních škol (vyšších ročníků) a středních škol po předchozím krátkém proškolení prostřednictvím zaměstnanců našeho vysokoškolského ústavu Nové technologie - výzkumné centrum, které se též podílelo na vzniku české verze této výukové sady. Na distribuci výukové vzdělávací sady „Photonics Explorer" se podílí nezisková organizace Eyest (www.eyest.eu).

SPIElogostandard

 

 

 

 

 

 

Máte zájem o "Photonics Explorer"? Bližší info zde

TERMOVIZE DO ŠKOL

Využili jsme mnohaleté zkušenosti s výzkumem v oblasti infračerveného záření při vývoji cenově dostupné termokamery pro projekt "Termovize do škol". Naše termokamera slouží jako snadno ovladatelná vyučovací pomůcka, určená pro škkolní děti.

Více o projektu zjistíte ZDE.

Termovize_do_skol

Patička