Výzkumné cíle

• Soustředit výzkumné kapacity ve vědeckých disciplinách a zajistit jejich orientaci na nové progresivní technologie.

• Plnit program výzkumných prací a propojováním jednotlivých odborů.

• Zajistit řešení složitých komplexních problémů.

• Navazovat a propojovat program prací Centra s dalšími centry a výzkumnými programy.

• Rozvíjet domácí i mezinárodní spolupráci a vytvářet podmínky pro napojení na mezinárodní výzkumné programy.

• Soustavně zvyšovat odbornost pracovníků Centra a zajišťovat postupné vybavení jednotlivých pracovišť.

Výchovné cíle

• Využívat a rozvíjet vědecké zkušenosti předních pracovníků Centra a předávat je mladým talentovaným spolupracovníkům při řešení projektů.

• Provádět individuální výběr mladých talentovaných pracovníků z řad studentů a absolventů a zapojovat je do řešení výzkumných úkolů formou doktorského studia.

• Zajišťovat ve spolupráci s fakultami a katedrami odbornou náplň a vysokou úroveň doktorského studia.

Inovační cíle

• Být zdrojem poznatků a inovačních podnětů potřebných k vývoji nových netradičních technologií pro velké, střední i malé podniky.

• Přispět k rozvoji regionálních potřeb.

• Být součástí zázemí pro výzkumnou a vývojovou podporu zahraničních investic v regionu.

• Podílet se na zajištění přenosu nových výzkumných poznatků do výrobních společností.