Přejít k obsahu

Seminář „Umožnění zapojení výzkumných organizací do Evropské aliance pro energetický výzkum“ EERA_CZ

Evropská aliance pro energetický výzkum (EERA) je aliance evropských veřejných výzkumných center a vysokých škol.
Je to jeden ze základních kamenů evropského strategického plánu pro energetické technologie (SET-Plan).
EERA sdružuje více než 160 výzkumných středisek a vysokých škol.
Aktivně pracují společně v 17ti společných výzkumných programech, které staví na národních výzkumných iniciativách.
Společné programy EERA jsou v souladu s prioritami pro nízkouhlíkové technologie definované v plánu SET.
EERA spolupracuje s evropskými průmyslovými platformami tak aby se sladily výzkumné a inovační priority.
Tato spolupráce se zaměřuje na podporu prvotřídních technologií a inovací v energetickém sektoru v Evropě,
a zároveň pomáhá snížit čas aby se tyto technologie dostaly na trh.

Seminář se uskuteční na Západočeské univerzitě v Plzni dne 9. 3. 2016 v zasedací místnosti UV 115 Univerzitní 22
a bude se týkat především dvou programů zaměřených na  JP jaderné materiály (JPNM) a také materiály pro energetiku (JP AMPEA).

Předběžný program:

9:00 začátek
9:00 - 9:15 - Představení EERA a projektu EERA CZ - Naďa Witzanyova (CVREZ)
9:15 - 9:30 - Vznik konsorcia  EERA CZ a jeho význam v rámci EERA AISBL - Dušan Štric
9:30 - 9:45 diskuse
9:45 - 10:15 - EERA JP NM - představení a české aktivity - Jana Kalivodova
10:15 - 10:45 - EERA FCH2 - představení a české aktivity - prof. Bouzek, doc. Paidar
10:45 - 11:15 diskuse

Případně bude následovat workshop nad Description of work obou nebo jednoho z programů.

Prosíme o předání informace o konání tohoto semináře i dalším výzkumníkům,
kterých se tato problematika týká a měli by zájem o přednášená témata.

Seminář pořádá Projektové centrum ZČU ve spolupráci s NTC.

Vaši účast, popř. účast dalších osob potvrďte prosím v odpovědi na e-mail: kotes@rek.zcu.cz

04.03.16