Ředitelé plzeňských středních škol navštívili NTC

19. září se na pozvání ředitele NTC Hynčíka sešel Klub ředitelů plzeňských středních škol v prostorách výzkumného centra NTC.

S řediteli a zástupci úřadu Plzeňského kraje pod vedením vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Havlíčkové diskutoval prorektor Čepička a ředitel Hynčík o možnostech vzájemné spolupráce, zejména o tom jak podpořit zájem středoškoláků o studium na ZČU. Prorektor Čepička uvedl, že ZČU připravuje ucelený systém, který by pomohl koordinovat spolupráci mezi jednotlivými středními školami Plzeňského kraje a univerzitou. Po skončení diskuse si ředitelé se zájmem prohlédli prostory a laboratoře NTC, ve kterých by se žáci z některých středních škol již brzy seznámit a na vlastní kůži si vyzkoušet, co obnáší práce ve špičkovém vědeckém centru. Mezi možné formy spolupráce, jenž se osvědčily již v minulosti, patří i mezi studenty populární letní brigády na NTC.

IMG_20160919_16142120160919_162115

20.09.16